/PUBG Mobile’ı Bilgisayarda Oynayın!

PUBG Mobile’ı Bilgisayarda Oynayın!

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu kısaca kullanıcılar tarafından (PUBG) olarak bilinmektedir. Oyun Bluehole tarafıdan yapılmıştır ve Amerika, Japonya gibi ülkelerin ardından Türkiye’de de oyun oynanmaya başlamıştır. Daha ilk zamanlardan bile Steam üzerinden en çok satılanlar listesinde birinci sırada yerini almıştır. Oyun 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sunulduktan sonra milyonlarca kopya satmıştır ve şuan için yalnızca Windows için uyumluluğu bulunmaktadır. Yapımcılarının söylediğine göre oyun çok yakın bir süre içerisinde Xbox One için çıktıktan sonra Playstation 4 içinde çıkacak.

Kaynak: http://pubgtr.net

PUBG Mobil Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Öncelikle bilgisayarımıza BlueStacks indirmeliyiz. BlueStacks kurulumu tamamlandığında, mağazaya gelip PUBG Mobile’ı indiriyoruz.

İndirme süresi internetinizin hızına bağlıdır. İndirme tamamlandığında Uygulamalarım kısmından PUBG Mobile’ı seçiyoruz.

Battle Royale oyun olduğunu anlıyor ve tamam diyoruz. Oyuna girdiğimizde tuşları kendisi ayarlıyor.

1- Bastığınızda klavye yerleştirme kısmı çıkar. İstediğiniz yere istediğiniz tuşu atayabilirsiniz. Atanan tuşları da değiştirebilirsiniz.

2- Bastığınızda harflerin yerlerinin opaklığını ayarlayabilirsiniz. Ezberlemek yerine buna basıp opaklığı kısık bir ayarda yapabilirsiniz. Unuttuğunuzda tuşun oraya bakıp harfini görebilirsiniz.

Uyarı: F1’e bastığınızda mouse moduna geçer. Mouseyi döndürdükçe etrafa bakma açılır. İsterseniz F1 yerine başka bir tuş atayabilirsiniz.